top of page

Засідання Асоціації голів профспілкових організацій закладів вищої освіти Дніпропетровської області

02 листопада 2022 року відбулося засідання Асоціації голів профспілкових організацій закладів вищої освіти при Дніпропетровській обласній організації Профспілки працівників освіти і науки України. Профспілкову організацію ДНУ представляв її голова Євгеній СНІДА, який водночас є головою Асоціації. На порядку денному були актуальні питання – про проблеми профспілкового членства в умовах організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання та можливі шляхи їх вирішення, а також участь профспілкових організацій у підготовці закладів вищої освіти до осінньо-зимового періоду.


Присутні учасники засідання обмінялися думками і власним досвідом із ведення профспілкової роботи щодо підвищення рівня членства працівників і здобувачів у Профспілці. Євгеній Олегович наголосив, що визначальним у цьому плані є мотивація вступу до Профспілки. І тут головну роль відіграє індикатор захисту соціально-економічних і трудових прав членів Профспілки та активність самої профспілкової організації. В умовах сьогодення профспілкові організації повинні стати своєрідною платформою, посередником між роботодавцем і працівником із вирішення низки питань.


Під час розгляду першого питання голова Профспілкової організації ДНУ наголосив на важливості запровадження у роботі інструментів зі створення сприятливого середовища для комунікації із членами Профспілки. У цьому контексті Євгеній Олегович презентував сайт своєї профспілкової організації із широким функціоналом. Так, через вебсайт кожен член Профспілки може створити власний кабінет та в онлайн-режимі подавати заяви на отримання профспілкових виплат (матеріальна допомога, заохочення), отримання путівок, реєстрацію на щеплення тощо. Не члени Профспілки можуть через вейбсайт подати заяви про вступ до Профспілки. Такі сучасні підходи до організації роботи допомагають підтримувати комунікацію із членами Профспілки в умовах організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання та оперативно вирішувати питання.


Розглядаючи друге питання, учасники засідання домовилися тісно співпрацювати з керівництвом своїх закладів вищої освіти та активно брати участь у заходах із підготовки до осінньо-зимового періоду. Зокрема, у цьому контексті важливо теж налагодити правильну комунікацію з колективами, забезпечити широку інформаційно-роз’яснювальну роботу.


Також члени Асоціації обговорили проєкт Закону України «Про працю» та пропозиції до нього від профспілок.

385 переглядів

Comments


bottom of page