top of page

Профспілкова організація звітує

Традиційно наприкінці року Об'єднана профспілкова організація працівників освіти і науки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара звітує про свою роботу. Відповідно до Статуту Профспілки працівників освіти і науки України 23 грудня 2022 року відбулася чергова конференція профспілкової організації, де делегати заслухали звіт про роботу за період з грудня 2021 року по грудень 2022 року.

За звітний період основними напрямками роботи профспілкової організації були: внутрішньо-організаційний, фінансово-господарська діяльність, культурно-масова, спортивна й оздоровча робота, захист соціально-економічних і трудових прав працівників, забезпечення протиепідемічних вимог в університеті, матеріальна підтримка членів Профспілки.


Наприкінці 2021 та впродовж 2022 року було розроблено та оновлено нормативні документи, що регламентують діяльність профспілкової організації. Крім цього, профспілковий комітет ініціював і брав активну участь у розробці низки організаційно-правових документів університету - наказів про дистанційну роботу науково-педагогічних працівників, тривалість відпусток під час дії воєнного стану, змін до Положення про порядок преміювання, встановлення доплат і надбавок, надання матеріальної допомоги працівникам університету тощо.


Восени 2022 року головою профспілкової організації Євгенієм СНІДОЮ було створено офіційний вебсайт профспілкової організації. Через створення особистих кабінетів на сайті члени Профспілки можуть онлайн оформляти заяви про отримання матеріальної допомоги, заохочень, путівок для оздоровлення, реєструвати себе для проведення щеплення, подавати звернення.

Окремо увагу під час звіту приділено фінансово-господарській діяльності. У 2022 році надходження членських профспілкових внесків становили 1960218,28 грн. Усі видатки профспілкова організація здійснювала відповідно до кошторисів і статей видатків, передбачених бюджетом на 2022 рік. Із січня 2022 року профспілкова організація започаткувала оприлюднення фінансової звітності спочатку на офіційному вебсайті університету, а з жовтня 2022 року - на власному офіційному вебсайті.


Незважаючи на важке фінансове становище, у 2022 році члени Профспілки мали змогу отримати путівки на оздоровлення. Усі подані заяви були розглянуті з позитивним схваленням.


Уже традиційною для профспілкової організації стала робота, пов'язана із забезпеченням протиепідемічних вимог в університеті. Особливо варто звернути увагу на організацію щеплення працівників університету від COVID-19. Лише у 2022 році було проведене щеплення бустерними дозами (перша та друга) вакцини 350 працівників і здобувачів вищої освіти.

Головним напрямом діяльності профспілкової організації за звітний період був захист соціально-економічних і трудових прав працівників університету. Попри деякі тимчасові законодавчі обмеження прав профспілок під час дії воєнного стану профспілкова організація вживала всіх можливих заходів для відстоювання інтересів та законних прав працівників. Так, у 2022 році профспілкова організація університету:

- сприяла переведенню працівників окремих структурних підрозділів університету на повні ставки;

- опікувалася питаннями атестації робочих місць на хімічному факультету (університет виділив на ці потреби кошти);

- запропонувала провести заплановані реорганізації кафедр на фізико-технічному факультеті й факультеті психології та спеціальної освіти не посеред навчального року, а з початку другого семестру 2022-2023 н. р. (позиція профспілкової організації врахована керівництвом університету);

- клопотала про повернення до навчального навантаження годин керівництва курсовими роботами (проєктами) (що й було зроблено);

- ініціювала й організувала роботу з розробки проєкту Правил внутрішнього розпорядку університету з урахуванням останніх законодавчих змін (Правила затвердила конференція трудового колективу університету у вересні 2022 року);

- спільно з ректором університету ініціювала внесення змін до Колективного договору та збільшення матеріальної допомоги працівникам університету на поховання рідних з одного прожиткового мінімуму до двох посадових окладів;

- надала пропозиції до Інструкції щодо організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання, затвердженої наказом ректора від 20 жовтня 2022 року № 364, які будуть ураховані в новій її редакції.

Традиційним вектором роботи залишається матеріальна підтримка членів Профспілки через різні життєві обставини. За останні три роки (нинішній склад профспілкового комітету) обсяг коштів на ці потреби значно виріс. Так, якщо у 2019 році ця стаття видатків передбачала 350000,00 грн, то вже в 2022 році 750000,00 грн.

З детальним звітом можна ознайомитися за цим посиланням.

482 перегляди

Comments


bottom of page